Duty - Allods
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Chainer - DoT/Vamp Summoner

Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  Go?? Wto Maj 18, 2010 2:30 pm

Witam,
może i nie gram już w Allods, ale lata grania w przeróżne mmo nauczyły mnie jednego... żeby mieć odpowiedni build postaci pasujący do swojego stylu gry trzeba przeczesać ogromną ilość topiców na przeróżnych forach. DoT/Vamp jest buildem który najbardziej przypadł mi do gustu dlatego, że lekko przypomina Warlock'a z WoW'a (jeśli ktoś grał, to wie o czym mówię). Oto mój build, którym chciałbym się z Wami podizelić:

Chainer's DoT/Vamp Summoner

Bulid Alternatywny

Jeśli chodzi o zmiany:
- Skille:
Najważniejsze: LVL3 Putrefy; LVL3 Vampirism; LVL3 Hellion; LVL3 Wandering Fever
Putrefy - co tu dużo mówić, świetny skill. Core dla DoT'ującego Summonera. Vamp w połączeniu z rubinami leczy nam też Helliona dzięki czemu może lepiej tankować podczas gry solo. Wandering Fever - chyba nie muszę wyjaśniać? (chociaż w instance'ach raczej uważałbym na aggro, ponieważ skill rozprzestrzenia się na wszystkie moby w pobliżu). Hellion - najlepszy summon i kropka. Banshee używana jest TYLKO przez Healer Summonerów. Zombie w chwili obecnej jest bezużyteczny (chyba, że zrobili z nim coś w ostatnich patchach).
Reszta wedle uznania. Ja dopakowałem Fear'a do 3 głównie pod PvP (Fear w instansie to w 90% wipe całego party... NIGDY go nie używajcie) Dark Empathy i PoM jako dodatkowe leczenie jeśli mamy tylko jednego healera w party lub kiedy sytuacja jest groźna. Relaxation i Summon Soul - bo warto coś takiego mieć, a nie trzeba tego levelować Razz Blood Aegis - świetny skill, choć nie sądzę że opłaca się go levelować do max'a. Między 2 a 3 levelem zwiększa się tylko ilość charge'ów o 1, armor pozostaje bez zmian. RftD - darmowy rez czasem może się przydać, prawda? Wink

- Rubies:
Tu nie będę się dużo rozpisywał.
Drzewko Acid Bolt: Cold Eye MUSI być.
Drzewko Putrefy: Konieczne - Evil Genius, Empowered Infections, Neurotoxin (w końcu budujemy Summonera z naciskiem na DoT).
Drzewko Vampirism: Konieczne - Acid To Blood, Bonesetter (albo lvl 3 albo wogóle), Dark Gift, Howl of Death (świetny spike z wbudowanym slow'em). Dodam tylko jeszcze, że dużo myślałem nad Dark Pact'em i jeśli coś miałbym tu zmienić to odjąłbym 1 pkt od czegoś i dodał właśnie w DP.

Ważna sprawa... jeśli chcecie chodzić do instance'ów i nie być przyczyną wipe'ów to mam parę rad:
- Hellion zawsze ustawiony na Passive'a, sami nim kierujecie. Nie chcemy żeby przypadkowo atakował dodatkowe moby.
- Ruby Frightful Presence NIGDY nie dodajemy... jeśli zaatakuje nas jakiś mob i dostanie fear'a to jest duża szansa, ze pobiegnie w inną grupę mobów i już możemy liczyć się z wipe'em.
- Ban na Fear'a w instance'ach z tej samej przyczyny.
- Zawsze starajcie się, żeby wasz Bloodbank był wypełniony na max'a. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać PoM, DE lub nowy Aegis.
- Używajcie Wandering Fever tylko wtedy kiedy jesteście pewni, że tank zebrał odpowiednie aggro na całej grupie mobów i DoT nie przeskoczy na moby które są zfreezowane lub w inny sposób disable'nięte.
- HoD jest świetnym zatrzymywaczem mobów które uciekają w kolejną grupkę mobów.

W sumie to chyba tyle... mam nadzieję, ze komuś przyda się ten mini poradnik.

Życzę Wam miłego grania,
Chainer

- All Rights Reserved -


Ostatnio zmieniony przez Chainer dnia Wto Maj 18, 2010 3:50 pm, w całości zmieniany 3 razy

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Re: Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  lisek400 Wto Maj 18, 2010 2:42 pm

jak ma to byc pod hc, to razi brak corosive i dodane rubiny w peta mastering wg mnie
lisek400
lisek400
Umiem pisać!

Liczba postów : 22
Join date : 17/05/2010
Age : 37

Powrót do góry Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Re: Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  Go?? Wto Maj 18, 2010 2:51 pm

Nigdzie nie mówiłem, że to build pod hc. Starałem się zrobić hybrydę która dobrze radziłaby sobie zarówno w instance'ach jak i na endgame'owym PvP. W każdym razie napisałem które skille są dla mnie core'em, reszta jest do zmian wedle uznania osoby grającej. Liczę na to, że każdy ma swój styl grania oraz zdrowy rozsądek i nie brnie ślepo w 100% odwzorowanie mojego build'a - "bo tak napisał, dlatego tak musi być" Smile

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Re: Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  lisek400 Wto Maj 18, 2010 3:18 pm

-corosive jest podtawowa dotka do pvp i hc, dlaczego??
sciaganie dafa z moba pomaga 3mac aggro tankowi, bo wali znacznie wiecej wtedy i taki psi go nie przeagruje. W pvp sprawa prosta... Z ta dotka helion z przeszkadzalki robi sie powaznym zagrozeniem, bo na 40lvl walil mi po 3-4k normalnego dmg i krytylkowal za 12k nawet, a bez niej walil po 500-600, albo miss

-master summoner i wisienki staja sie zbedne, bo jak uzyje sie corosive, to helion ladnie pve 3ma aggro

-brak debilitaling plague (spowolnienie) - bardzo wazna dot'a w pvp (na wszystkich warko i palkow w szczegolnosci), w pve tez ma zastosowania, ale tylko jak mobek nie jest obtoczony innymi mobami

a co do hc:

-na 90% mobow tam fear nie dziala
-helion powinien, a wrecz musi atakowac tez moba, ale tylko jak jest corosive aktywny
-w hc nie uzywamy vampa i howl, tylko doty, wskrzeszamy i leczymy (krwii z acid to blood wystarczy spokojnie na to, wkoncu nie jestesmy glownym healtem), bo zaggrowanie przez nas moba=kill
lisek400
lisek400
Umiem pisać!

Liczba postów : 22
Join date : 17/05/2010
Age : 37

Powrót do góry Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Re: Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  Go?? Wto Maj 18, 2010 3:37 pm

-corosive jest podtawowa dotka do pvp i hc, dlaczego??
sciaganie dafa z moba pomaga 3mac aggro tankowi, bo wali znacznie wiecej wtedy i taki psi go nie przeagruje. W pvp sprawa prosta... Z ta dotka helion z przeszkadzalki robi sie powaznym zagrozeniem, bo na 40lvl walil mi po 3-4k normalnego dmg i krytylkowal za 12k nawet, a bez niej walil po 500-600, albo miss
Prawdopodobnie masz rację, nie miałem do czynienia z endgame content'em, build bazuje na tym co wyczytałem na forach, zresztą jak wyżej wspomniałem, sporo z buildzie jest do zmiany wedle uznania osoby grającej.

-master summoner i wisienki staja sie zbedne, bo jak uzyje sie corosive, to helion ladnie pve 3ma aggro
Wisienki były bardzo przydatne na low levelach i podczas solowania. I znowu... nie wiem jak wygląda sprawa na endgame'ie.

-brak debilitaling plague (spowolnienie) - bardzo wazna dot'a w pvp (na wszystkich warko i palkow w szczegolnosci), w pve tez ma zastosowania, ale tylko jak mobek nie jest obtoczony innymi mobami
Tu przyznaję się jak najbardziej do błędu, jakoś przeoczyłem tego skill'a.

a co do hc:

-na 90% mobow tam fear nie dziala
-helion powinien, a wrecz musi atakowac tez moba, ale tylko jak jest corosive aktywny
-w hc nie uzywamy vampa i howl, tylko doty, wskrzeszamy i leczymy (krwii z acid to blood wystarczy spokojnie na to, wkoncu nie jestesmy glownym healtem), bo zaggrowanie przez nas moba=kill
Źle mnie zrozumiałeś, nie twierdzę, zę Hellion nie powinien atakować, miałem na myśli, że sami powinniśmy mu wybierać targety, żeby nie atakował randomowych mobków, dlatego najlepiej trzymać go na Passive'ie (doświadczenie z WoW'a, jako, że to ten sam silnik). Staramy się kierować go na moba targetniętego przez resztę dps'ów lub takiego który został przeagrowany przez któregoś z dps'ów w celu ściągnięcia z niego aggro. Co do nie działania fear'a na 90% mobów - kolejna rzecz dla której używanie go w instance'ach jest nie wskazane.

Podsumowując: Debilitating Plague jak najbardziej. Z Master Summonera i Catalytic Blood'a można spokojnie zrezygnować. Z wisienek (Bonesetter) - wasz wybór. Jeśli zrezygnujecie z nich to faktycznie najlepszą inwestycją byłby Corrosive Acid.

Dzięki za konstruktywną krytykę lisek400, jeśli masz jeszcze jakieś uwagi/opinie to chętnie ich wysłucham.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Chainer - DoT/Vamp Summoner Empty Re: Chainer - DoT/Vamp Summoner

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach